March 1
At Chonburi, Thailand:
-Knockout CP Freshmart vs. Go Odaira, 12 rounds, for CP Freshmart's WBA strawweight title
March 2
At Tokyo:
-Shinsuke Yamanaka vs. Carlos Carlson, 12 rounds, for Yamanaka's WBC bantamweight title
-Brian Viloria vs. Ruben Montoya, 10 rounds, flyweights
-Kenichi Ogawa vs. Satoru Sugita, 10 rounds, junior lightweights
-Ryosuke Iwasa vs. Glenn Medura, 8 rounds, featherweights
March 3
At Mexico City (Telemundo):
-Antonio Moran vs. Richard Zamora, 10 rounds, lightweights
At Saint-Quentin, France:
-Guillaume Frenois vs. Vyachelsav Gusev, 12 rounds, for Frenois' European junior lightweight title
March 4
At New York (CBS):
-Keith Thurman vs. Danny Garcia, 12 rounds, WBA/WBC welterweight unification
-Erickson Lubin vs. Jorge Cota, 12 rounds, WBC junior middleweight eliminator
-Andrzej Fonfara vs. Chad Dawson, 10 rounds, light heavyweights
-Mario Barrios vs. Yardley Suarez, 8 rounds, junior welterweights
-Sergey Lipinets vs. Clarence Booth, 8 or 10 rounds, junior welterweights
-Heather Hardy vs. Edina Kiss, 10 rounds, featherweights
-Rickey Lopez vs. Pablo Cruz, 6 rounds, featherweights
-Thomas Velasquez vs. TBA, 6 rounds, lightweights
-Richardson Hitchins vs. Mario Perez, 4 rounds, welterweights
At Mexico City (beIN Sports Espanol):
-Yazmin Rivas vs. Nazly Maldonado, 10 rounds, female junior featherweights
-Emmanuel Lopez vs. Jesus Quijada, 10 rounds, junior lightweights
At Bangkok, Thailand:
-Nawaphon Sor Rungvisai vs. Juan "Churritos" Hernandez Navarrete, 12 rounds, for vacant WBC flyweight title
At London (AWE):
-Tony Bellew vs. David Haye, 12 rounds, heavyweights
-Katie Taylor vs. Monica Gentili, 6 rounds, female lightweights
-Ohara Davies vs. Derry Mathews, 12 rounds, junior welterweights
-Sam Eggington vs. Paulie Malignaggi, 12 rounds, welterweights
-Lee Selby vs. Andoni Gago, 10 rounds, junior lightweights
-Dave Allen vs. TBA, 6 rounds, heavyweights
-Ted Cheeseman vs. Jack Sellers, 10 rounds, junior middleweights
-Craig Glover vs. Jake Bonnalie, 4 rounds, cruiserweights
At Guadalajara, Mexico:
-Naoko Shibata vs. Alondra Garcia, 10 rounds, female junior flyweights
March 10
At Detroit (Showtime):
-Claressa Shields vs. Szilvia Szabados, 6 rounds, female middleweights
-Antonio Nieves vs. Nikolay Potapov, 10 rounds, bantamweights
-Wesley Tucker vs. Ed Williams, 8 rounds, welterweights
-James Gordon Smith vs. Joshua Greer Jr., 8 rounds, bantamweights
-Ja'Rico O'Quinn vs. Szilveszter Kanalas, 6 rounds, bantamweights
-Bakhtiyar Eyubov vs. TBA, 6 rounds, welterweights
-Marcus Carter vs. TBA, 4 rounds, heavyweights
-Serdar Hudayberdiyev vs. TBA, 4 rounds, welterweights
At Mexico City (Telemundo):
-Mauricio Pintor vs. Patricio Moreno, 10 rounds, welterweights
-Joselito Velazquez vs. Diego Guerrero, 6 rounds, flyweights
-Abraham Juarez vs. Alejandro Jimenez Toribio, 6 rounds, junior welterweights
-Isaac Cerda Ocampo vs. Alberto Hernandez, 4 rounds, featherweights
-Jorge Romero Ayala vs. Luis Angel Melendez, 4 rounds, junior lightweights
-Mauricio Cruz Valladares vs. Jesse Rodriguez, 4 rounds, strawweights
-Jesus Tejeda vs. Juan Cabrera Campos, 4 rounds, flyweights
At Los Angeles (Estrella TV):
-Christian Gonzalez vs. Romero Duno, 8 rounds, lightweights
-Alexis Rocha vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights
-Niko Valdes vs. TBA, 6 rounds, super middleweights
-Marvin Cabrera vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights
-Franicsco Esparza vs. Emmanuel Castro, 6 rounds, featherweights
At Lemoore, Calif. (UniMas):
-Andy Vences vs. Angel Hernandez, 10 rounds, junior lightweights
-Danny Valdivia vs. Douglas Ataide, 8 rounds, junior middleweights
-Quilisto Madera vs. Manuel Merano, 6 rounds, middleweights
-Pedro Moreno vs. Oscar Santana, 6 rounds, lightweights
-Bryan Lua vs. John Vanmeter, 4 rounds, lightweights
-Edgar Martinez vs. Jorrell Sparrenberg, 4 rounds, junior welterweights
-Randy Rogers vs. Blake McKernan, 4 rounds, light heavyweights
-Mulapi Enjani vs. Brent Venegas, 4 rounds, bantamweights
At Tokyo:
-Tomoki Kameda vs. Mike Tawatchai, 10 rounds, junior featherweights
At Belfast, Northern Ireland:
-Jamie Conlan vs. Yader Cardoza, 12 rounds, junior bantamweights
-Paddy Barnes vs. TBA, 6 rounds, bantamweights
-Declan Geraghty vs. James Tennyson, 10 rounds, junior lightweights
-Tyrone McKenna vs. Jake Hanney, 8 rounds, junior welterweights
-Kevin Satchell vs. TBA, 6 or 8 rounds, flyweights
-Steven Ward vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights
-Philip Sutcliffe Jr. vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights
-Con Sheehan vs. TBA, 8 rounds, heavyweights
-Lewis Crocker vs. TBA, 4 rounds, welterweights
At Philadelphia:
-Anthony Burgin vs. Avery Sparrow, 8 rounds, lightweights
-Cassius Chaney vs. Willie Herring, 6 rounds, heavyweights
-Isaiah Wise vs. Jeffrey Wright, 6 rounds, junior middleweights
-Fred Jenkins Jr. vs. Roque Zapata, 6 rounds, junior middleweights
-Basyzbek Baratov vs. Tyrone Arzena, 4 rounds, flyweights
-Chris Thomas vs. Mike Rodriguez, 4 rounds, middleweights
-Crystian Peguero vs. Alonzo Davis, 4 rounds, junior featherweights
-Joseph Adorno vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights
-Victor Padilla vs. Carlos Castillo, 4 rounds, lightweights
-Marcel Rivers vs. Brandon Bey, 4 rounds, junior middleweights
-Steven Lopez vs. Ernesto Almodovar, 4 rounds, flyweights
March 11
At Verona, N.Y. (HBO):
-David Lemieux vs. Curtis Stevens, 12 rounds, middleweights
-Yuriorkis Gamboa vs. Rene Alvarado, 10 rounds, junior lightweights
-Zachary Ochoa vs. Yves Ulysse, 8 or 10 rounds, junior welterweights
-Diego De La Hoya vs. Roberto Pucheta, 8 rounds, junior featherweights
-D'Mitrius Ballard vs. TBA, 8 rounds, super middleweights
-Alex Rincon vs. Shaun Lee Henson, 4 rounds, junior middleweights
-LeShawn Rodriguez vs. Antonio Chaves Fernandes, 4 rounds, middleweights
-Damon Allen Jr. vs. TBA, 8 rounds, lightweights
-Todd Unthank-May vs. Quinton Rankin, 8 rounds, light heavyweights
At Las Vegas (CBS Sports Net):
-Rico Ramos vs. Erik Ruiz, 10 rounds, featherweights
At Ludwigshafen, Germany:
-Jack Culcay vs. Demetrius Andrade, 12 rounds, for Culcay's WBA "regular" junior middleweight title
-Leon Bauer vs. TBA, rounds, super middleweights
At Bonn, Germany:
-Manuel Charr vs. Odlanier Solis, 12 rounds, heavyweights
At Accra, Ghana:
-Richard Commey vs. Hedi Slimani, 12 rounds, lightweights
-Fredrick Lawson vs. Sakima Mullings, 12 rounds, welterweights
-Duke Micah vs. Jonathan Aguilar, 12 rounds, bantamweights
At Toowoomba, Australia:
-Michael Katsidis vs. Josh King, 8 or 10 rounds, welterweights
-Jamie Hilt vs. Eddie Dos Santos, 5 rounds, welterweights
-Herman Ene-Purcell vs. Afa Tatupu, 5 rounds, heavyweights
At Cardiff, Wales:
-Craig Kennedy vs. Matty Askin, 12 rounds, for vacant British cruiserweight title
-Conrad Cummings vs. Ronny Mittag, rematch, 12 rounds, middleweights
-Morgan Jones vs. Malik Zinad, 8 rounds, light heavyweights
At Philadelphia:
-Tyrone Brunson vs. Brandon Quarles, 8 rounds, middleweights
-David Gonzales vs. Juan Rodriguez, 6 rounds, junior welterweights
-Carlos Rosario vs. TBA, 6 rounds, lightweights
-Tyrone Crawley Jr. vs. Victor Vasquez, 6 rounds, lightweights
-Daquan Johnson vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights
At Atlantic City, N.J.:
-Anthony Young vs. Rogelio Casarez, 8 rounds, welterweights
-Gabriel Pham vs. Edgar Perez, 6 rounds, super middleweights
-Yurik Mamedov vs. Rafael Montalvo, 6 rounds, welterweights
-John Magda vs. Wesley Maldonado, 6 rounds, light heavyweights
-Dan Pasciolla vs. LeMarcus Tucker, 6 rounds, heavyweights
-Brendon Barrett vs. Brian Donahue, 4 rounds, heavyweights
-LeRoy Davila vs. TBA, 4 rounds, bantamweights
-Adrian Wilson vs. Harry Tyrone Paige, 4 rounds, welterweights
-Tomas Romain vs. Sidell Blocker, 4 rounds, lightweights
March 16
At Chonburi, Thailand:
-Knockout CP Freshmart vs. Go Odaira, 12 rounds, for CP Freshmart's WBA strawweight title
March 2
At Tokyo:
-Shinsuke Yamanaka vs. Carlos Carlson, 12 rounds, for Yamanaka's WBC bantamweight title
-Brian Viloria vs. Ruben Montoya, 10 rounds, flyweights
-Kenichi Ogawa vs. Satoru Sugita, 10 rounds, junior lightweights
-Ryosuke Iwasa vs. Glenn Medura, 8 rounds, featherweights
March 3
At Mexico City (Telemundo):
-Antonio Moran vs. Richard Zamora, 10 rounds, lightweights
At Saint-Quentin, France:
-Guillaume Frenois vs. Vyachelsav Gusev, 12 rounds, for Frenois' European junior lightweight title
March 4
At New York (CBS):
-Keith Thurman vs. Danny Garcia, 12 rounds, WBA/WBC welterweight unification
-Erickson Lubin vs. Jorge Cota, 12 rounds, WBC junior middleweight eliminator
-Andrzej Fonfara vs. Chad Dawson, 10 rounds, light heavyweights
-Mario Barrios vs. Yardley Suarez, 8 rounds, junior welterweights
-Sergey Lipinets vs. Clarence Booth, 8 or 10 rounds, junior welterweights
-Heather Hardy vs. Edina Kiss, 10 rounds, featherweights
-Rickey Lopez vs. Pablo Cruz, 6 rounds, featherweights
-Thomas Velasquez vs. TBA, 6 rounds, lightweights
-Richardson Hitchins vs. Mario Perez, 4 rounds, welterweights
At Mexico City (beIN Sports Espanol):
-Yazmin Rivas vs. Nazly Maldonado, 10 rounds, female junior featherweights
-Emmanuel Lopez vs. Jesus Quijada, 10 rounds, junior lightweights
At Bangkok, Thailand:
-Nawaphon Sor Rungvisai vs. Juan "Churritos" Hernandez Navarrete, 12 rounds, for vacant WBC flyweight title
At London (AWE):
-Tony Bellew vs. David Haye, 12 rounds, heavyweights
-Katie Taylor vs. Monica Gentili, 6 rounds, female lightweights
-Ohara Davies vs. Derry Mathews, 12 rounds, junior welterweights
-Sam Eggington vs. Paulie Malignaggi, 12 rounds, welterweights
-Lee Selby vs. Andoni Gago, 10 rounds, junior lightweights
-Dave Allen vs. TBA, 6 rounds, heavyweights
-Ted Cheeseman vs. Jack Sellers, 10 rounds, junior middleweights
-Craig Glover vs. Jake Bonnalie, 4 rounds, cruiserweights
At Guadalajara, Mexico:
-Naoko Shibata vs. Alondra Garcia, 10 rounds, female junior flyweights
March 10
At Detroit (Showtime):
-Claressa Shields vs. Szilvia Szabados, 6 rounds, female middleweights
-Antonio Nieves vs. Nikolay Potapov, 10 rounds, bantamweights
-Wesley Tucker vs. Ed Williams, 8 rounds, welterweights
-James Gordon Smith vs. Joshua Greer Jr., 8 rounds, bantamweights
-Ja'Rico O'Quinn vs. Szilveszter Kanalas, 6 rounds, bantamweights
-Bakhtiyar Eyubov vs. TBA, 6 rounds, welterweights
-Marcus Carter vs. TBA, 4 rounds, heavyweights
-Serdar Hudayberdiyev vs. TBA, 4 rounds, welterweights
At Mexico City (Telemundo):
-Mauricio Pintor vs. Patricio Moreno, 10 rounds, welterweights
-Joselito Velazquez vs. Diego Guerrero, 6 rounds, flyweights
-Abraham Juarez vs. Alejandro Jimenez Toribio, 6 rounds, junior welterweights
-Isaac Cerda Ocampo vs. Alberto Hernandez, 4 rounds, featherweights
-Jorge Romero Ayala vs. Luis Angel Melendez, 4 rounds, junior lightweights
-Mauricio Cruz Valladares vs. Jesse Rodriguez, 4 rounds, strawweights
-Jesus Tejeda vs. Juan Cabrera Campos, 4 rounds, flyweights
At Los Angeles (Estrella TV):
-Christian Gonzalez vs. Romero Duno, 8 rounds, lightweights
-Alexis Rocha vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights
-Niko Valdes vs. TBA, 6 rounds, super middleweights
-Marvin Cabrera vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights
-Franicsco Esparza vs. Emmanuel Castro, 6 rounds, featherweights
At Lemoore, Calif. (UniMas):
-Andy Vences vs. Angel Hernandez, 10 rounds, junior lightweights
-Danny Valdivia vs. Douglas Ataide, 8 rounds, junior middleweights
-Quilisto Madera vs. Manuel Merano, 6 rounds, middleweights
-Pedro Moreno vs. Oscar Santana, 6 rounds, lightweights
-Bryan Lua vs. John Vanmeter, 4 rounds, lightweights
-Edgar Martinez vs. Jorrell Sparrenberg, 4 rounds, junior welterweights
-Randy Rogers vs. Blake McKernan, 4 rounds, light heavyweights
-Mulapi Enjani vs. Brent Venegas, 4 rounds, bantamweights
At Tokyo:
-Tomoki Kameda vs. Mike Tawatchai, 10 rounds, junior featherweights
At Belfast, Northern Ireland:
-Jamie Conlan vs. Yader Cardoza, 12 rounds, junior bantamweights
-Paddy Barnes vs. TBA, 6 rounds, bantamweights
-Declan Geraghty vs. James Tennyson, 10 rounds, junior lightweights
-Tyrone McKenna vs. Jake Hanney, 8 rounds, junior welterweights
-Kevin Satchell vs. TBA, 6 or 8 rounds, flyweights
-Steven Ward vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights
-Philip Sutcliffe Jr. vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights
-Con Sheehan vs. TBA, 8 rounds, heavyweights
-Lewis Crocker vs. TBA, 4 rounds, welterweights
At Philadelphia:
-Anthony Burgin vs. Avery Sparrow, 8 rounds, lightweights
-Cassius Chaney vs. Willie Herring, 6 rounds, heavyweights
-Isaiah Wise vs. Jeffrey Wright, 6 rounds, junior middleweights
-Fred Jenkins Jr. vs. Roque Zapata, 6 rounds, junior middleweights
-Basyzbek Baratov vs. Tyrone Arzena, 4 rounds, flyweights
-Chris Thomas vs. Mike Rodriguez, 4 rounds, middleweights
-Crystian Peguero vs. Alonzo Davis, 4 rounds, junior featherweights
-Joseph Adorno vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights
-Victor Padilla vs. Carlos Castillo, 4 rounds, lightweights
-Marcel Rivers vs. Brandon Bey, 4 rounds, junior middleweights
-Steven Lopez vs. Ernesto Almodovar, 4 rounds, flyweights
March 11
At Verona, N.Y. (HBO):
-David Lemieux vs. Curtis Stevens, 12 rounds, middleweights
-Yuriorkis Gamboa vs. Rene Alvarado, 10 rounds, junior lightweights
-Zachary Ochoa vs. Yves Ulysse, 8 or 10 rounds, junior welterweights
-Diego De La Hoya vs. Roberto Pucheta, 8 rounds, junior featherweights
-D'Mitrius Ballard vs. TBA, 8 rounds, super middleweights
-Alex Rincon vs. Shaun Lee Henson, 4 rounds, junior middleweights
-LeShawn Rodriguez vs. Antonio Chaves Fernandes, 4 rounds, middleweights
-Damon Allen Jr. vs. TBA, 8 rounds, lightweights
-Todd Unthank-May vs. Quinton Rankin, 8 rounds, light heavyweights
At Las Vegas (CBS Sports Net):
-Rico Ramos vs. Erik Ruiz, 10 rounds, featherweights
At Ludwigshafen, Germany:
-Jack Culcay vs. Demetrius Andrade, 12 rounds, for Culcay's WBA "regular" junior middleweight title
-Leon Bauer vs. TBA, rounds, super middleweights
At Bonn, Germany:
-Manuel Charr vs. Odlanier Solis, 12 rounds, heavyweights
At Accra, Ghana:
-Richard Commey vs. Hedi Slimani, 12 rounds, lightweights
-Fredrick Lawson vs. Sakima Mullings, 12 rounds, welterweights
-Duke Micah vs. Jonathan Aguilar, 12 rounds, bantamweights
At Toowoomba, Australia:
-Michael Katsidis vs. Josh King, 8 or 10 rounds, welterweights
-Jamie Hilt vs. Eddie Dos Santos, 5 rounds, welterweights
-Herman Ene-Purcell vs. Afa Tatupu, 5 rounds, heavyweights
At Cardiff, Wales:
-Craig Kennedy vs. Matty Askin, 12 rounds, for vacant British cruiserweight title
-Conrad Cummings vs. Ronny Mittag, rematch, 12 rounds, middleweights
-Morgan Jones vs. Malik Zinad, 8 rounds, light heavyweights
At Philadelphia:
-Tyrone Brunson vs. Brandon Quarles, 8 rounds, middleweights
-David Gonzales vs. Juan Rodriguez, 6 rounds, junior welterweights
-Carlos Rosario vs. TBA, 6 rounds, lightweights
-Tyrone Crawley Jr. vs. Victor Vasquez, 6 rounds, lightweights
-Daquan Johnson vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights
At Atlantic City, N.J.:
-Anthony Young vs. Rogelio Casarez, 8 rounds, welterweights
-Gabriel Pham vs. Edgar Perez, 6 rounds, super middleweights
-Yurik Mamedov vs. Rafael Montalvo, 6 rounds, welterweights
-John Magda vs. Wesley Maldonado, 6 rounds, light heavyweights
-Dan Pasciolla vs. LeMarcus Tucker, 6 rounds, heavyweights
-Brendon Barrett vs. Brian Donahue, 4 rounds, heavyweights
-LeRoy Davila vs. TBA, 4 rounds, bantamweights
-Adrian Wilson vs. Harry Tyrone Paige, 4 rounds, welterweights
-Tomas Romain vs. Sidell Blocker, 4 rounds, lightweights
March 16
Last edited:
Props:
naner12 and naner12